wtorek, 31 marca 2015

Śląsk wygrywa z mistrzem Polski!

Śląsk po zwycięskim meczu z aktualnym mistrzem Polski Turowem Zgorzelec  zbliżył się do pierwszej czwórki Tauron Basket Ligi. Spotkanie rozgrywane było o godzinie 13.00 w niedzielę, trzeba przyznać, że to dość nietypowa pora jak na mecz, jednak kibice Śląska nie zawiedli i hala „Orbita” wypełniła się praktycznie do ostatniego miejsca. Wspaniała atmosfera, pełna hala- nie pozostało nic innego, jak oglądać.
Pierwsze minuty to wyrównana gra, zarówno ze strony gospodarzy, jak i gości. Żadna z drużyn nie wyszła na większe prowadzenie i kwarta zakończyła się wynikiem 27:23 dla drużyny ze Zgorzelca. Druga kwarta  zdecydowanie nie wyszła koszykarzom Śląska i Turów wygrał pierwszą połowę 57:43, ale tego można się było spodziewać po drużynie grającej w Eurolidze.
Po przerwie drużyna Śląska wyszła na parkiet zmotywowana i wciąż wierzyła w zwycięstwo. Początek trzeciej kwarty to szybka i efektywna gra Śląska. Po celnych rzutach gospodarze zbliżyli się do przyjezdnych na 53:57, a kwarta ostatecznie skończyła się 8-punktową przewagą gości. Czwarta kwarta była niezwykle emocjonująca i wyrównana. Z powodu pięciu fauli boisko musiało opuścić aż trzech zawodników gospodarzy. O zwycięstwie Śląska zadecydowała sama końcówka, w której punkty na wagę zwycięstwa rzucił Jakub Dłoniak. Co prawda, ostatnią akcję rozgrywała drużyna gości, ale niecelnie rzucił Vlad Moldoveanu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 101:99 dla Śląska  Wrocław.

20:27, 23:30, 29:23, 29:19
Śląsk:Ikowlew 20, Radivojević 17, Wiśniewski 16, Dłoniak 13, Trice 12, Mladenović 11, Kinnard 6, Gabiński 4, Tomaszek 2.
Turów:Collins 26, Kulig 15, Taylor 14, Natiażko 12, Wright 12, Chyliński 8, Moldoveanu 7, Dylewicz 5, Karolak 0.